חופשה במובן אחר- החופש הנפשי של הנגמל מהתמכרות

תוכן עניינים

אחד הדברים הקשים ביותר בלהיות מכור הוא התחושה כאילו המוח שלכם פועל נגדכם. המחשבות שלכם כולאות אתכם בכלא בלתי אפשרי. הכלא הזה מורכב בתשוקות ואובססיות לסם, לכוסית המשקה,

התמכרות למין או לכל דבר אחר שאתם מכורים אליו.

 

גמילה, אם כן – היא יציאה לחופשי. שחרור מהתמכרות יוציא אתכם מהכלא שנכנסתם אליו – ויוביל אתכם, לראשונה מזה הרבה זמן אולי, לתחושת חופש ואפילו אושר. נגמלים רבים מספרים שברגע שהם מתחילים להרגיש טוב בלי הדבר הזה שהם מכורים אליו, מה שזה לא יהיה, הם כאילו חוזרים להיות ילדים. התחושות, הריחות, הצבעים, הרגשות  – הכל מתחדד. זה כמו לגעת סוף סוף במדשאה הירוקה שרואים מחוץ לבית הכלא.

למה זה מרגיש כאילו המוח שלכם פועל נגדכם כשאתם מכורים?

המוח שלכם אינו האויב שלכם. הוא אינו הכלא שלכם, אלא המפתח שלכם לבריאות. עם מכורים מסוימים, אנחנו במרכז רטורנו צריכים לחזור על האמירות האלו שוב – כי זו ההתמכרות, היא מרגישה כמו כלא, וגורמת למוח מרגיש כמו מחלה אוטואימונית.

 

אבל מדוע זה קורה? למה אנחנו חוזרים שוב ושוב לסם? למעשה, במובן היבש ביותר – במהלך ההתמכרות שלכם, נוצרו קשרים במוח שלכם בין אלכוהול, סמים  או מין למערכת התגמולים הפנימית שלכם. המוח שלכם למעשה מנסה לעזור בכך שהוא יוצר השתוקקות לעסוק בשימוש בסמים, כי לימדתם אותו שזה דבר טוב לעשות. זה לא אפשרי להיפטר מהקשרים האלה לחלוטין (זו הסיבה שלעולם לא תוכל לשתות או להשתמש בסמים בבטחה שוב), אבל  ניתן ליצור קשרים חדשים שיהפכו את הפיכחון לקל בהרבה יותר.

אז איך משתחררים מזה?

כניסה לתכנית גמילה היא הדרך הטובה ביותר לצאת מהכלא. בתכנית גמילה, ניתן לקבל כלים שיעזרו לכם להתחיל לשחרר אתכם מההתניה המזיקה שפיתחתם. גמילה ממין, מאלכוהול ומסמים הוא רק חלק קטן מהמטרה הכוללת של גישה טיפולית מסוג זה – הפרס האמיתי הוא חופש נפשי.

 

בעזרת מטפל, מתחילים לעקור חלק ממנגנוני ההגנה שבהם השתמשתם. כמו כן, אתם לומדים כיצד להתמודד טוב יותר עם החיים, כך שהמוח שלכם יפסיק להתמקד כל כך הרבה באלכוהול, מין או סמים כפרס ומקור לנחמה. וברגע שמצאתם דרך יעילה יותר להתמודד עם החיים – המוח שלכם ישחרר אתכם לחופשי.

 

VEGAS

המדריך השלם לחופשת ההימורים המושלמת

חופשת ההימורים המושלמת היא יותר מסתם הנאה לכמה שעות בקזינו. היא יכולה להפוך לחוויה בלתי נשכחת, אם תתכננו אותה בצורה נכונה. נסיון שיכול לשלב את רגש ההרפתקאה של המשחק, בילויי לילה ומנוחה במקום יוקרתי.

משפחה ברכב

נוסעים להרבה חופשות בארץ? כך תחסכו בדלק ובקילומטראז'

שמירה על מצב הרכב הוא נושא חשוב, ובייחוד אצל אנשים שאוהבים לטייל ברחבי הארץ ולהתארח בווילות ובבתי מלון. נסיעות ארוכות ותכופות עלולות להאיץ את הבלאי של הרכב, לגרום לו לצבור קילומטראז' גבוה וליצור שימוש רב בדלק. יש כמה דרכים יעילות להתמודד עם אתגרים כאלו ולהבטיח שהרכב שלכם יישאר במצב מיטבי לאורך זמן. במאמר שלפניכם נציג מגוון טיפים שיסייעו לכם לשמור על הרכב שלכם במהלך החופשות ולהפחית את ההשפעות השליליות של נסיעות תכופות.