מילוי טופס ETIAS לאירופה – טיפים ועצות

תוכן עניינים

אנחנו הישראלים התרגלנו שכאשר מדובר על נסיעות עסקים או תיירות לאירופה, אין שום פרוצדורה ושום עניין בכניסה לאותן מדינות. מאז ומתמיד אירופה הייתה פתוחה בפנינו ללא כל אשרת כניסה מיוחדת. בשנת 2024 כל מה שהכרנו על כניסה לאירופה עומד להשתנות.

הכירו את השחקן החדש בשוק – טופס ETIAS, אשרת הכניסה החדשה שלכם לאירופה. במהלך שנת 2024 נראה שאותן תקנות חדשות ודאיות להיכנס לתוקף.

לדברים חדשים אמנם קשה קצת להתרגל בהתחלה, אך אין מה לחשוש. טופס ETIAS הינו טופס ברור, קל, ונוח למילוי. הכל נעשה בצורה אינטרנטית וזרירה.

הוסיפו לקרוא עבור טיפים ועצות חשובים כדי שתוכלו להכיר את הויזה החדשה לאירופה, רגע אחד לפניי כולם.

 

מה עומד מאחוריי שינוי ההתנהלות האירופית ביחסה לכניסה של זרים?

מדינות אירופה נכנסות גם הן להלך הרוח הכללי בעולם אשר מבקש לוודא כניסה בצורה יותר מבוקרת של אזרחים זרים למדינתה. גלי ההגירה המסיבית שחווה אירופה בעשורים האחרונים מותירים אותה ללא כל ברירה, אלא ליצור מערכת מגן מבוקרת.

ויזת ETIAS החדשה לאירופה מאגדת תחתיה 30 מדינות אשר חברות באמנת שנגן. אמנת שנגן הינה אמנה בין אותן 30 מדינות אירופאיות אשר נחתם בשנת 1985. אותו הסכם מבקש ליצור אחידות ועמידה משותפת אל מול אתגרים כדי לאחד את אירופה לכדי יבשת חזקה ומגובשת.

באותו הסכם נחתמו נהלים הקשורים במעבר חופשי של אזרחים בין מדינות אמנת שנגן וכיום מבקש האיחוד להביא לפועל גם את הויזה החדשה – טופס ETIAS אונליין.

 

איך טופס ETIAS עומד להיראות?

ראשית, כפי שכבר צוין, מדובר על טופס אינטרנטי, מה שהופך את כל הסיפור הזה קל ופשוט.

לא מדובר על הליך הוצאת ויזה כפי שאנחנו מכירים מהליך הוצאת ויזה לארצות הברית (שגם הוא עתיד לשנות את פניו ביחס לישראלים בקרוב). לא מדובר על קביעת תור לשגרירות, עמידה בתורים וכדומה.

טופס ETIAS אשר יהווה במהלך שנת 2024 ויזה לאירופה לישראלים, הינו פשוט וקל והכי חשוב – זריז ויעיל.

את הטופס ממלאים, שולחים ומחכים לתשובה במייל.

קיים פלוס מועיל במיוחד – את הטופס ניתן יהיה למצוא גם בשפה העברית באתר האינטרנט. היכנסו ללינק ומצאו טופס ETIAS גם בשפה העברית, רק כדי להקל עליכם עוד קצת.

 

מה יידרש מכם בעת מילוי הטופס?

טיפ חשוב שניתן לכם היום, הוא להתכונן עם כל הפרטים האישיים שלכם טרם ניגשתם למלא את הטופס.

משרדי החוץ האירופים ידרשו מכם בטופס בעיקר רשימה של פרטים אישיים:

מספר זהות, מספר דרכון, כתובת, פרטי התקשרות וכדומה.

בנוסף, ייתכן ויידרש מרוב המגישים גם רקע והסיבות להגעתם לאירופה, ובין היתר גם מניעים.

ידרשו גם פרטים כמו:

היסטוריית נסיעות לאירופה, היסטוריית תעסוקה, לעיתים דוח משטרתי, סיבות ומניעים להגיע לאירופה וכו'.

אין מה לחשוש, לא מדובר על פרטים יותר מידי מדוקדקים, פשוט מבקשים הם להבין את רקע ההגעה שלכם למדינה ולוודא שהם בולמים הגירה לא רצויה.

 

מה מקנה לכם ויזת ETIAS למדינות שנגן?

ויזת ETIAS החדשה אשר תתפוס מקום במהלך 2024, תהיה בתוקף בכל 30 מדינות שנגן. בין מדינות שנגן שכולכם מכירים: שוויץ, צרפת, ספרד, יוון, פולין ועוד.

ברגע שתגישו ויזה למדינה ספציפית אחת ותקבלו אישור, תוכלו לנוע בין המדינות השונות בצורה חופשית ואין צורך להגיש וויזה נפרדת לכל מדינה אותה אתם מתכננים לבקר.

הוויזה מקנה אשרת כניסה לצורכי תיירות או עסקים.

טיפול בצלקות הנגרמות ממחלת הפסוריאזיס

פסוריאזיס (Psoriasis) אינו גורם ישירות לצלקות, אבל הגירוד או אי הנוחות של נגעי עור אלה המתבטאים בשריטות או בשפשוף העור, הם אלה שעלולים לגרום להצטלקות. חלק מהצלקות נעלמות מעצמן, ואחרות עשויות לדרוש טיפולים כדי להעלים אותן.

וילה

המדריך להצעת נישואין בווילה מפוארת

מאמר זה מיועד לכם, החתנים לעתיד. אולי ההחלטה הגדולה ביותר בתכנון הצעת הנישואין שלכם היא הבחירה במקום הנכון. אם אתם מחפשים מקום ייחודי ומרווח, בואו לבדוק את האפשרות לערוך את טקס הצעת הנישואין שלכם בווילה יפהפייה.

שדה תעופה

פיצוי על עיכוב טיסה: דע את זכויות הנוסע שלך

עיכובים וביטולים בטיסות עלולים להיות מתסכלים מאוד עבור המטיילים, לגרום לאי נוחות ועלול להרוס את תוכניות הנסיעה. עם זאת, חשוב לדעת שכנוסע, יש לך זכויות בכל הנוגע לעיכובים וביטולי טיסות. הבנת הזכויות הללו יכולה לעזור לך לנווט את המצב ולהבטיח שתקבל את הפיצוי המגיע לך.

סוכנות ביטוח

7 סיבות מכריעות מדוע אתה צריך שירותי סוכנות ביטוח לחופשה שלווה

תכנון חופשה הוא זמן מרגש, מלא בחלומות של רגיעה והרפתקאות. עם זאת, בתוך ההתרגשות, חשוב לא להתעלם מהחשיבות של שירותי סוכנות ביטוח. בין אם אתם מטיילים בארץ או בחו"ל, הכיסוי הביטוחי המתאים יכול לספק לכם שקט נפשי ולהגן עליכם מפני עומסים כלכליים בלתי צפויים. במאמר זה, נבחן שבע סיבות מכריעות מדוע אתה זקוק לשירותי סוכנות ביטוח לחופשה שלווה.